Wilczy Dół (Pokutujące skały)

Bolesławiec

Ta atrakcja nie ma jeszcze zdjęcia. Może ty masz jakieś zdjęcia tego obiektu? Jeżeli tak to zaloguj się, edytuj ten obiekt i dodaj zdjęcia opisując je.

Wilczy Dół to mocno zacieniona ściana kamieniołomu o wysokości 10 metrów, znajdująca się niedaleko Pokutnika, w niewielkim ale głębokim wyrobisku starego kamieniołomu. Skała oferuje dwa projekty wyposażone w stałą asekurację oraz kilka bulderów. Punkty asekuracyjne zostały zamontowane przez Marcina Sasaka i Mateusza Paradowskiego.

Dojazd: Kierujemy się do miejscowości Łaziska, leżącej kilka kilometrów za Bolesławcem przy drodze nr 363 biegnącej do Złotoryi. W Bolesławcu skręcamy w ulicę Bronisława Kosiby (droga nr 363). Po przejechaniu 3 km mijamy skrzyżowanie w Łaziskach a po następnych 600 metrach skręcamy w lewo w gruntową drogę, która prowadzi do widocznych niżej pod lasem zabudowań fermy drobiu (charakterystyczne dwie podłużne hale hodowlane). Przed fermą skręcamy w lewo, mijamy ją i dojeżdżamy do lasu, gdzie możemy zaparkować w kilku miejscach przy drodze.

Z miejsca postojowego idziemy leśną drogą lub ścieżką, kierując się do wschodniej części lasu za fermą. Orientacja w terenie jest trudna, gdyż Pokutujące Skały to labirynt starych wyrobisk kamieniołomu piaskowca, rozciągający się na obszarze długości 500 i szerokości 100 metrów.

W ramach realizacji w 2012 roku przez Fundację WSPINKA zadania publicznego współfinansowanego ze środków Województwa Dolnośląskiego, na 2 drogach wspinaczkowych zostały zainstalowane nowe punkty asekuracyjne.

Bolesławiec

51.241527557373
15.619490623474

Sprawdź co na temat tej atrakcji mówi Google

Zobacz także pozostałe Skały i kamieniołomy

Recenzje użytkowników:

0
Brak głosów

Pobierz za darmo PDF icon Wilczy Dół - kolorowy skałoplan

Tagi:
pokutujące skały
wspinka
wspinanie
piaskowiec
sasak
paradowski
boulder