Przedmoście w Rudawach Janowickich

Janowice Wielkie

Granitowy mur skały Przedmoście

Granitowy mur skały Przedmoście

Skała Przedmoście w Rudawach Janowickich

Skała Przedmoście w Rudawach Janowickich

Granitowy mur skały Przedmoście
Skała Przedmoście w Rudawach Janowickich

Granitowa skała Przedmoście położona jest w Rudawach Janowickich (obszar Rudawskiego Parku Krajobrazowego) w grupie Pieca i Skalnego Mostu. Aby ją odwiedzić musimy dotrzeć do Janowic Wielkich. Skałoplan (topo) można pobrać poniżej.

Dojazd: Kierujemy się do miejscowości Janowice Wielkie. Znajdując się na ulicy 1 Maja, jadąc od strony miejscowości Trzcińsko, skręcamy w prawo w ulicę Robotniczą. Jedziemy nią niecałe 500 metrów (mijając zabudowania blisko ulicy), by na skrzyżowaniu przy starej wieży energetycznej skręcić w prawo w leśną, gruntową drogę. Jedziemy nią jeszcze 300 metrów i dojeżdżamy do leśnego parkingu przed szlabanem nadleśnictwa i zakazem ruchu. Z parkingu idziemy leśną drogą za znakami żółtego szlaku 2,2 km, mijając charakterystyczne Ścianki. Następnie skręcamy na skrzyżowaniu leśnych dróg i podążamy około 350 m za znakami niebieskiego szlaku. Po minięciu Pieca, zauważymy po lewej stronie drogi, w odległości 70 m ściany Przedmościa.

Przedmoście jest najdalej na południe oddalonym granitowym murem w Dolinie Janówki. Tworzą go dwie ściany o wysokości do 15 metrów, osłonięte od słońca leśnymi drzewami. Oferuje 7 linii w zakresie trudności od III do VI.3.

Janowice Wielkie

50.849006652832
15.912251472473

Sprawdź co na temat tej atrakcji mówi Google

Zobacz także pozostałe Skały i kamieniołomy

Recenzje użytkowników:

0
Brak głosów

Pobierz za darmo PDF icon Przedmoście - kolorowy skałoplan

Tagi:
skała
rudawy janowickie
wspinaczka
wspinanie
granit