Grzyb (Pokutujące skały)

Bolesławiec

Grzyb w całej okazałości.

Grzyb w całej okazałości.

Skała Grzyb najdalej na zachód wysunięta z Pokutujących skał.

Skała Grzyb najdalej na zachód wysunięta z Pokutujących skał.

Grzyb w całej okazałości.
Skała Grzyb najdalej na zachód wysunięta z Pokutujących skał.

Grzyb jest samotną skałką o przewieszonej ścianie wysokości 8 metrów. Znajduje się niedaleko innej wolnostojącej i niewysokiej turni, obecnie nie posiadającej dróg wspinaczkowych. Skała oferuje jedną linię wyposażoną w stałą asekurację o trudności VI.2 oraz kilka bulderów. Prace instalacyjne zostały wykonane przez Marcina Sasaka.

Dojazd: Kierujemy się do miejscowości Łaziska, leżącej kilka kilometrów za Bolesławcem przy drodze nr 363 biegnącej do Złotoryi. W Bolesławcu skręcamy w ulicę Bronisława Kosiby (droga nr 363). Po przejechaniu 3 km mijamy skrzyżowanie w Łaziskach a po następnych 600 metrach skręcamy w lewo w gruntową drogę, która prowadzi do widocznych niżej pod lasem zabudowań fermy drobiu (charakterystyczne dwie podłużne hale hodowlane). Przed fermą skręcamy w lewo, mijamy ją i dojeżdżamy do lasu, gdzie możemy zaparkować w kilku miejscach przy drodze. Z miejsca postojowego, przy gruntowej drodze biegnącej do lasu, idziemy tą drogą. Po przejściu około 100 metrów na zakręcie drogi w prawo, skręcamy w wyraźną ścieżkę w lewo i dochodzimy do celu. Grzyb jest najdalej na północny-zachód położoną Pokutującą Skałą.

W ramach realizacji w 2012 roku przez Fundację WSPINKA zadania publicznego współfinansowanego ze środków Województwa Dolnośląskiego, na jednej drodze wspinaczkowej zostały zainstalowane nowe punkty asekuracyjne.

Bolesławiec

51.243698120117
15.615435600281

Sprawdź co na temat tej atrakcji mówi Google

Zobacz także pozostałe Skały i kamieniołomy

Recenzje użytkowników:

0
Brak głosów

Pobierz za darmo PDF icon Grzyb - kolorowy skałoplan

Tagi:
pokutujące skały
wspinanie
wspinka
sasak
boulder
piaskowiec