Opis
Browar Stu Mostów to pierwszy po latach klasyczny browar rzemieślniczy we Wrocławiu, z otwartym pubem, z którego obserwować można proces produkcji. Powstał w 2014 roku by produkować rzemieślnicze piwo i aby pokazywać, czym różni się ta produkcja od przemysłowej.
Browar 100 Mostów promuje wysoką jakość piwa oraz ... Wrocław jako miasto z przebogatą tradycją piwowarską. Ich piwa zdobywają laury w rozmaitych konkursach, warzą dużo najróżniejszych gatunków, więc z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Pub w browarze pozwala na spożywanie piwa z jednoczesnym widokiem na sprzęt browarniczy i proces produkcji wyśmienitego trunku. Tutaj także organizowane są piwne konkursy i imprezy, kto wie, może właśnie na taką się natkniecie podczas swojej podróży? To co wiemy na pewno to, to że żaden piwosz nie może tego miejsca nie odwiedzić.
Jak piszą właściciele - „browar powstał (...) z tęsknoty za życiem pełniejszym, wolniejszym. Zmienia się podejście ludzi do wszystkiego, co nas otacza. Chcemy lepiej jeść i pić, poznawać smaki, rozwijać zmysły. A poza tym przy piwie można rozmawiać, na piwo zawsze idzie się po dobre emocje. Zostawia się gadżety, kartonowe kubki. Zostawia się stres i znajduje ludzi, którzy chcą tego samego. Znajomych, jak to było kiedyś, kiedyś ludzie mieli czas dla siebie. Dziś żyjemy jakbyśmy ścigali się z życiem, zapominając przy tym jak ono jest krótkie. Czas dla siebie - to wartość, za którą ludzie tęsknią. Stąd powiedzenie: kto ma czas na dobre piwo, ten ma czas na wszystkie dobre rzeczy.” - Arletta Ziemian, Browar Stu Mostów.
Browar gości piwowarów z całego świata. Najpierw z Niemiec, Czech, Słowacji, Stanów Zjednoczonych. Duńskiego Mikkellera, który wyznacza światowe trendy rzemieślnicze pod względem oryginalności i jakości, który budując swój własny browar wybrał tego samego dostawcę sprzętu – bawarską firmę BrauKon. Gościliśmy wielu przedstawicieli polskiego kraftu, których rynkowe debiuty jakże często związane były z historią Wrocławia i Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa.
Jednocześnie browar stał się miejscem spotkań restauratorów, kucharzy, producentów produktów regionalnych i wielu innych osób z branży. Mamy nadzieję, że także dla was będzie miejscem, które będziecie miło wspominać!