Okap (Bobrowe Skały)

Piechowice

Naparstnica pod Okapem

Okap to punkt widokowy i ściana wspinaczkowa w jednym. Znajduje się w grupie Bobrowe Skały w okolicach Piechowic. Skałoplan (topo) ściany do wydruku można pobrać poniżej.

Dojazd: Kierujemy się do miejscowości Piechowice niedaleko Szklarskiej Poręby. Jadąc od strony Jeleniej Góry, tuż przed Piechowicami, skręcamy w prawo w miejscowości Piastów. Następnie jedziemy 2,5 km mijając po drodze ciasne serpentyny i skręcamy w lewo w ulicę Wolską. Przejeżdżamy ją całą pod górę i na końcu asfaltu po prawej parkujemy na niewielkim placu w lesie. Z miejsca postojowego podchodzimy pod górę około 700 m kamienistą leśną drogą za znakami niebieskiego szlaku. Pod granitowe Bobrowe Skały i wchodzący w ich skład Okap można także dojść zielonym szlakiem, który zaczyna się na dworcu kolejowym w Piechowicach i prowadzi do celu pokonując malowniczą trasę długości niecałych 4 km.

Okap to charakterystyczna ściana o wysokości 15 metrów, położona niedaleko, powyżej Bobrowej. Nad Okapem znajduje się platforma widokowa, do której prowadzą schody wzdłuż ściany. Znajdują się na niej projekt oraz 5 dróg w tym 2 posiadające stałe punkty asekuracyjne. Trudności mieszczą się w przedziale od V+ do VI.3+

Piechowice

50.871734619141
15.585627555847

Sprawdź co na temat tej atrakcji mówi Google

Zobacz także pozostałe Skały i kamieniołomy

Recenzje użytkowników:

0
Brak głosów

Pobierz za darmo PDF icon Okap - kolorowy skałoplan

Tagi:
bobrowe
skały
skała
skałka
wspinaczka
wspinanie
topo
skałoplan
wspinka