Sanatorium dźwięku 2015

Data wydarzenia:Od piątek, 14 Sierpień, 2015 - 13:00 do niedziela, 16 Sierpień, 2015 - 14:20

Sanatorium dźwięku w Sokołowsku
14-16.08.2015
http://www.sanatoriumdzwieku.pl/

Festiwal poświęcony muzyce eksperymentalnej i improwizowanej oraz szeroko pojętej sztuce dźwięku. Głównym jego założeniem jest prezentowanie możliwie najpełniejszego spektrum zjawisk związanych z rozwojem form muzycznych XX i XXI wieku, zachowując równowagę pomiędzy tradycjami muzycznego eksperymentu, rozwijanymi w ostatnich dziesięcioleciach a tendencjami nowymi, jeszcze nieustrukturyzowanymi.

Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Keith Rowe – nestor improwizowanej muzyki elektroakustycznej (EAI), wirtuoz preparowania gitary i współzałożyciel słynnego ansamblu AMM.
Chcąc wtajemniczyć publiczność w procesy ewolucyjne zachodzące w obszarze muzyki eksperymentalnej, do udziału w festiwalu zaproszono twórców średniego i młodszego pokolenia reprezentujących najważniejsze ośrodki artystyczne w Europie.
Sanatorium Dźwięku to jednak nie tylko wydarzenia sceniczne. Istotny element programu stanowią działania edukacyjne, mające na celu inicjowanie ważkich dyskusji, budowanie więzi środowiskowych oraz kształtowanie świadomości muzyhttps://www.facebook.com/sanatoriumdzwiekucznej publiczności. Będą one realizowane trójtorowo: w ciągu weekendu odbędą się spotkania z założycielami renomowanych wytwórni płytowych (Erstwhile, Bôłt, Bocian i Mikroton); wykłady i sesje panelowe z udziałem czołowych kuratorów i krytyków muzycznych, a uzupełnieniem ma być specjalny blok filmowy poświęcony wybranym aspektom sztuki dźwięku.

http://www.sanatoriumdzwieku.pl/
https://www.facebook.com/sanatoriumdzwieku

58-350, Sokołowsko

51.049682464355
16.167755109685

Sprawdź co na temat tego wydarzenia mówi Google

Zobacz także inne Aktualności i wydarzenia

Recenzje użytkowników:

0
Brak głosów