Wystawa fotografii Karpacz - Krummhűbel

Ta atrakcja nie ma jeszcze zdjęcia. Może ty masz jakieś zdjęcia tego obiektu? Jeżeli tak to zaloguj się, edytuj ten obiekt i dodaj zdjęcia opisując je.

Data wydarzenia:środa, 1 Styczeń, 2014 - 08:00

Wystawa fotografii "Karpacz - Krummhűbel" ukazująca dzieje Karpacza z okresu wieku jest dostępna w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu.

Dawny Karpacz - zwany przed wojną Krummhűbel - przedstawiono na fotografiach, pocztówkach, zdjęciach z wydawnictw i materiałach ikonograficznych.  Najstarsze fotografie wykonano jeszcze w XIX wieku. Materiały pochodzą ze zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu.

Współczesne zdjęcia są autorstwa Zbigniewa Kulika, fotografika z Karpacza, który od wielu lat zatrzymuje w kadrach zmieniające się miasto. Wykonywane od lat 70. po 90. XX wieku, o różnych porach roku, z różnych punktów miasta, mają wartość dokumentu i walory artystyczne.

Ogromny zasób zdjęć, nie do oddania na wystawie muzealnej, spowodował, że MSiT w Karpaczu wydał limitowaną wersję albumu z pracami Zbigniewa Kuliga. Album ""Karpacz - Krummhűbel" autorstwa Zbigniewa Kulika wydany przez Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu w nakładzie 1000 egz. można zakupić w cenie 20 zł w muzeum.

ul. Mikołaja Kopernika 2
58-540, Karpacz

50.774812002048
15.759082965105

Sprawdź co na temat tego wydarzenia mówi Google

Zobacz także inne Aktualności i wydarzenia

Recenzje użytkowników:

0
Brak głosów