Podróże w czasie - dawne widoki Śląska na grafikach z kolekcji Haselbacha

Ta atrakcja nie ma jeszcze zdjęcia. Może ty masz jakieś zdjęcia tego obiektu? Jeżeli tak to zaloguj się, edytuj ten obiekt i dodaj zdjęcia opisując je.

Data wydarzenia:Od poniedziałek, 13 Maj, 2013 - 23:00 do wtorek, 31 Grudzień, 2013 - 23:00

"Podróże w czasie - dawne widoki Śląska na grafikach z kolekcji Haselbacha" to wystawa grafik z kolekcji Albrechta Haselbacha, którą można obejrzeć w sali Rajców Miejskich w budynku Ratusza w Kowarach. Wystawa jest czynna do końca roku 2013.

Albrecht Haselbach, właściciel browaru w Namysłowie, zgromadził w latach czterdziestych XX w. kolekcję liczącą około 4000 akwafort, litografii, rysunków i akwarel. Zbiory są przechowywane Kunstforum Ostdeutsche Galerie w Ratyzbonie i w Schlesisches Muzeum w Gorlitz. Część z prac została zinwentaryzowana i opracowana w ramach niemiecko-polskiego projektu. Ze strony polskiej za realizację projektu odpowiadało Muzeum Architektury we Wrocławiu, z niemieckiej Herder Institut z Marburga.

Na wystawie można zobaczyć około 140 grafik z różnych epok, przede wszystkim z okresu romantyzmu i biedermeieru. Są to pejzaże, widoki miast, pierwsze krajobrazy przemysłowe. Zapraszają one do podróży w czasie, odkrywają klimat Śląska i jego już zapomniane zakątki. Wystawa prezentowana jest przez Niemieckie Forum Kultury Europy Środkowej i Wschodniej.

Kowary

50.793591736751
15.835188710729

Sprawdź co na temat tego wydarzenia mówi Google

Zobacz także inne Aktualności i wydarzenia

Recenzje użytkowników:

0
Brak głosów

Tagi:
wystawa
ekspozycja
grafika
Haselbach
muzeum