I Dolnośląski Festiwal Tajemnic

Ta atrakcja nie ma jeszcze zdjęcia. Może ty masz jakieś zdjęcia tego obiektu? Jeżeli tak to zaloguj się, edytuj ten obiekt i dodaj zdjęcia opisując je.

Data wydarzenia:Od piątek, 16 Sierpień, 2013 - 17:00 do niedziela, 18 Sierpień, 2013 - 17:00

Pierwsza edycja Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic zapowiada, że szykuje się prawdziwa bomba dla miłośników tajemnic Dolnego Śląska. Jak podają orgnizatorzy:

I Dolnośląski Festiwal Tajemnic to najciekawsze wydarzenie historyczno - popularnonaukowe w sezonie, skierowane przede wszystkim do fascynatów dawnych dziejów, osób spragnionych wiedzy i poszukiwaczy przygód. Różnorodny wachlarz tematyczny prelekcji połączony z licznymi badaczami to niezwykła okazja, by poznać najmocniej skrywane tajemnice z naszego regionu (a więc województwa słynącego z niewyjaśnionych sekretów i tzw. "białych plam").

Organizatorzy (Ośrodek Badań Historycznych i Krajoznawczych „ProSilesia” oraz Zamek Książ w Wałbrzychu Spółka z o.o. Dyrektorem festiwalu jest Joanna Lamparska) przygotowali:

ponad 25 wykładów i 15 projekcji (w tym widowiskowy film "Nosferatu" z muzyką na żywo), sprowadzili nieudostępnianą turystom wystawę Muzeum Medycyny Sądowej oraz przewidzieli szereg tak wspaniałych atrakcji dodatkowych jak inscenizacje historyczne, podniebne pokazy lotnicze, ucztę historyczną czy lekcje poszukiwawcze. Scenerią dla tych wszystkich niezwykłych wydarzeń zostanie Zamek Książ w Wałbrzychu, obiekt, który przez swoją drugowojenną przeszłość nierozerwalnie kojarzy się z zaginionymi w wojennych zawieruchach  skarbami Dolnego Śląska.

Festiwal potrwa 3 dni (16-18 sierpnia), a każdy dzień będzie oferował mnóstwo atrakcji. Planowane są spotkania z osobami zajmującymi się od lat poszukiwaniami zaginionych skarbów i zabytków, tajemnicami Dolnego Śląska i jego historią. Wśród prelegentów znajdą się naukowcy, dziennikarze, autorzy książek, eksploratorzy i przewodnicy.

Program do pobrania z internetowej strony organizatorów.

ul. Piastów Śląskich 1
58-306, Wałbrzych

50.842399745821
16.291958162680

Sprawdź co na temat tego wydarzenia mówi Google

Zobacz także inne Aktualności i wydarzenia

Recenzje użytkowników:

4
Average: 4 (1 vote)

Tagi:
książ
tajemnice
zamek
lamparska
historia
skarby
podziemia

Recenzji: 1 (z Facebooka: )

dnia pisze:
No i pierwsza edycja została historią. Oby kolejne były jeszcze lepsze :) Garść linków: http://walbrzych24.com/1-wiadomosci/10022-dolnoslaski-festiwal-tajemnic-w-ksiazu-foto Jest i oficjalna strona http://festiwaltajemnic.pl ale najwięcej jak to ostatnio bywa na Facebooku https://www.facebook.com/FestiwalTajemnic
Moja ocena: 
4
Average: 4 (1 vote)