Widokowa

Strużnica

Widokowa (Fot. krystian)

Widokowa (Fot. krystian)

Widokowa (Fot. krystian)

Widokowa (Fot. krystian)

Widokowa (Fot. krystian)
Widokowa (Fot. krystian)

Kierujemy się do wsi Strużnica koło miejscowości Karpniki. Na początku Strużnicy (od strony Karpnik), po lewej stronie, znajduje się duży plac przy starym tartaku, na którym zostawiamy samochód. Przy placu biegnie boczna droga, którą wiedzie żółty szlak w kierunku Strużnickich Skał a także do niebieskiego szlaku prowadzącego do Starościńskich Skał.
Do Starościńskich Skał można dojść także niebieskim szlakiem od parkingu na Przełęczy Karpickiej. Droga będzie dłuższa ale różnica wzniesień zdecydowanie mniejsza.
Odległości od centrum miast: Wrocławia – 107 km, Jeleniej Góry – 15 km
Z parkingu przy tartaku idziemy 1,2 km leśną drogą za znakami żółtego szlaku i dochodząc do niebieskiego szlaku, skręcamy w prawo. Podążając za niebieskimi znakami nieco ponad 1 km, dochodzimy do Starościńskich Skał. Idziemy ścieżką u podnóża Starościńskiej Skały, a następnie za nią do góry w kierunku platformy widokowej do której prowadzi niebieski szlak.

Widokowa to granitowa skała, na której znajduje się platforma widokowa otoczona stalową barierką, wieńcząca szczyt Lwiej Góry. Jest ona najwyżej położoną spośród Starościńskich Skał. W najwyższym miejscu jej ściana przekracza 15 metrów i jest mocno nasłoneczniona. Znajdziemy na niej dwie drogi o trudnościach VI i VI.1, posiadające stałe punkty asekuracyjne ale wymagające użycia także własnej protekcji. Na niższej, południowej ścianie Widokowej znajduje się kilka problemów bulderowych.
Tarka VI (2R)
Kości Zostały Wyrzucone VI.1 (2R TRAD)
Trawers Widokowej VI.3+

58-533, Strużnica

50.844909600000
15.905365200000

Sprawdź co na temat tej atrakcji mówi Google

Zobacz także pozostałe Skały i kamieniołomy

Recenzje użytkowników:

0
Brak głosów