Trabancik

Karpniki

Ta atrakcja nie ma jeszcze zdjęcia. Może ty masz jakieś zdjęcia tego obiektu? Jeżeli tak to zaloguj się, edytuj ten obiekt i dodaj zdjęcia opisując je.

Kierujemy się do Trzcińska koło Janowic Wielkich a stamtąd do Karpnik. Mijamy Przełęcz Karpnicką oraz duży parking po lewej stronie szosy i 600 metrów dalej ostro skręcamy w prawo w kamienistą drogę prowadzącą do Schroniska "Szwajcarka". Samochód zostawiamy na płatnym parkingu przy schronisku.
Odległości od centrum miast: Wrocławia – 105 km, Jeleniej Góry – 16 km
Z parkingu idziemy 400 metrów utwardzoną drogą, którą prowadzą cztery szlaki turystyczne (m. in. w kierunku na Krzyżną Górę i Sokolik) i dochodzimy do Husyckich Skał, przy których skręcamy w lewo i podchodzimy w górę czarnym szlakiem prowadzącym na Krzyżną Górę. Po pokonaniu 300 metrów podejścia, dochodzimy do Bukowych Skał, u podnóża których znajdują się ławy i stoły oraz tablica informacyjna z mapą. Tuż za nimi, przy ścieżce wiodącej na drugą stronę grzbietu, znajduje się Trabancik.

Niewielka granitowa turniczka zwana Trabancik umożliwia krótką wspinaczkę po dwóch bardzo łatwych drogach, wymagających zastosowania własnej protekcji. Trudności nie przekraczają V a skała jest słabo zacieniona otaczającymi drzewami.
Wejściówka II (TRAD)
Szponton IV+ (TRAD)
Południowa Ścianka V (TRAD)

58-533, Karpniki

50.864135300000
15.868779700000

Sprawdź co na temat tej atrakcji mówi Google

Zobacz także pozostałe Skały i kamieniołomy

Recenzje użytkowników:

0
Brak głosów