lipa

Widok mapy
Widok na Górę Choina z zamkiem (Fot. krystian)

Rezerwat Góry Choina

Zagórze Śląskie

Rezerwat chronionego krajobrazu leżący w Zagórzu Śląskim został utworzony w 1957 roku  głównie w celu ochrony naturalnego lasu mieszanego. Jest to piękny mieszany starodrzew bukowo-dębowy z domieszką jesionów, lip, wiązów i jaworów. Rośnie tu również marzanka wonna, żywiec cebulkowy, dzwonek...

0 0 0
0/5
Lipa Sądowa (Fot. krystian)

Lipa Sądowa

Zagórze Śląskie

Lipa Sądowa to ponad 500-letnie drzewo, będące pomnikiem przyrody. Rośnie na dziedzińcu Zamku Grodno w Zagórzu Śląskim.

0 0 0
0/5
Zamek Grodno (Fot. krystian)

Zamek Grodno

Zagórze Śląskie

Średniowieczny zamek w północnej części Gór Sowich, wznoszący się na wzgórzu Choina . Początkowo w rękach Piastów, następnie czeskich, a później w niemieckich władców. Obecnie znajduje się tam Muzeum. Zamek składa się z zamku górnego (gotycko – renesansowego), wieży na skale oraz najmłodszej...

1 0 1
3/5
Radkowska lipa Goethego (Fot. krystian)

Radkowska lipa Goethego

Radków

Symbol Radkowa, rozłożysta lipa drobnolistna rośnie na radkowskim rynku przy samym ratuszu. Niestety nie jest tą samą legendarną lipą, pod którą ponoć wypoczywał sam Johann W. Goethe odwiedzając Radków w drodze na Szczeliniec w 1790 r.  Zabytkowa lipa było 300-letnim drzewem o wysokości ponad...

0 0 0
0/5

Aleja lipowa

Lądek-Zdrój

Aleja lipowa - 23 drzewa - Lipa drobnolistna (Tilia cordata) - pomnik przyrody. Jeden rząd drzew z pośród 3 rzędowej "Alei Lipowej", od strony "Parku 1000-lecia" wzdłuż chodnika przy ul. Lipowej.

0 0 0
0/5

Lipa drobnolistna

Lądek-Zdrój

Lipa drobnolistna (Tilia cordata) - pomnik przyrody. Rośnie w Parku Zdrojowym im. Jana Pawła II, przy  wyjściu z parku od strony kawiarni "Albrechtshalle" w kierunku ul. Zamkowej i Cienistej.

0 0 0
0/5

Lipa drobnolistna

Międzylesie

Lipa drobnolistna (Tilia cordata) z posuszem ok. 10% - pomnik przyrody. Drzewo rośnie w pobliżu rozjazdu dróg w kierunku miejscowości Lesica.

0 0 0
0/5

Lipa drobnolistna

Międzylesie

Lipa drobnolistna (Tilia cordata) - pomnik przyrody. Drzewo rośnie w pobliżu rozjazdu dróg w kierunku miejscowości Lesica.

0 0 0
0/5

Lipa drobnolistna

Goworów

Lipa drobnolistna (Tilia cordata), pokrój korony prawidłowy - pomnik przyrody. Drzewo rośnie w kompleksie leśnym (las mieszany górski) w Nadleśnictwie Międzylesie, Leśnictwo Goworów.

0 0 0
0/5

Szpaler 25 drzew

Lądek-Zdrój

Aleja drzew wielogatunkowych chroniona jako pomnik przyrody. Składa się z dwóch rzędów drzew, biegnących od przedłużenia ul. Zamkowej w kierunku wyciągu narciarskiego, mijając kamienny krzyż na wysokości wyciągu i biegnie dalej w kierunku lasu oraz ujęcia wody. W skład szpaleru wchodzą drzewa:...

0 0 0
0/5

"Dagmara"

Bolesławiec

Lipa szerokolistna (Tilia platyphyllos) - pomnik przyrody, znajduje się za zabudowaniami dawnego folwarku ul. Kosiby 37 w Bolesławcu.

0 0 0
0/5

Aleja Przyleśna

Bolesławiec

POmnik przyrody - Aleja lipowa -  57 szt. Lipy drobnolistnej (Tilia cordata) oraz Lipy szerokolistnej (Tilia platyphyllos). Aleja przyleśna znajduje się w południowo-wschodniej część Bolesławca, na skraju lasu komunalnego pomiędzy ul. Piastów i Kosiby (aleja jest częścią założenia parkowego).

0 0 0
0/5