Szlak dolnośląskich uzdrowisk

Ta atrakcja nie ma jeszcze zdjęcia. Może ty masz jakieś zdjęcia tego obiektu? Jeżeli tak to zaloguj się, edytuj ten obiekt i dodaj zdjęcia opisując je.

Szlak dolnośląskich uzdrowisk.

Szlak  uzdrowisk pozwala nam poznać perełki uzdrowiskowe, znajdujące się na terenie Dolnego Śląska: Świeradów-Zdrój - Cieplice - Szczawno Zdrój - Jedlina-Zdrój - Przerzeczyn-Zdrój - Lądek-Zdrój - Długopole-Zdrój - Polanica-Zdrój - Duszniki-Zdrój - Kudowa-Zdrój. Wszystkie wymienione tu miejscowości pozwolą nam odpocząć od codziennego zgiełku i przywrócić witalność. Nam pozostaje wybrać miejsce najwłaściwsze dla nas.

Polanica-Zdrój
Uważana jest za jedno z najlepszych uzdrowisk - posiada, wpisany do rejestru zabytków Park Zdrojowy pełen pomników i fontann, tu możemy podziwiać park kwitnących rododendronów i magnolii oraz znane Sanatorium Wielka Pieniawa i kolorową fontannę.
Świeradów-Zdrój
Najspokojniejsze uzdrowisko otoczone Górami Izerskimi, latem i wiosną możemy korzystać ze szlaków spacerowych, zimą z tras narciarstwa biegowego. To tutaj znajduje się Dom Zdrojowy z największą w Sudetach halą spacerową.

Cieplice
To uzdrowisko w bliskim sąsiedztwie Jeleniej-Góry. To również: Karkonosze, Góry Sokole, Rezerwat Torfowiska Izerskie-Jakuszyce, Park Krajobrazowy Doliny Bobru.

Szczawno-Zdrój
Uzdrowisko znane ze słynnych kuracjuszy, przede wszystkim ze środowiska artystycznego: Jarosław Iwaszkiewicz Jan Brzechwa, Zygmunt Krasiński.  Tutaj urodził się Gerhard Hauptmann, laureat Nagrody Nobla z 1912 roku.

Jedlina-Zdrój
Trochę zapomniane uzdrowisko, przyciągało tu kiedyś kuracjuszy klimatem górskim średniobodźcowym oraz lasami jodłowymi, którym  przypisywaną cudowną moc. Dziś zaprasza na Szlak Uzdrowiskowy oraz do parku Czarodziejska Góra.

Przerzeczyn-Zdrój
Znajduje się tu sanatorium i zakład przyrodoleczniczy.

Lądek-Zdrój
Należy do najstarszych uzdrowisk. Kusi nas wieloma trasami kuracyjnymi, szlakami rowerowymi, oraz słynnym zakład Wojciech i pięknymi Górami Złotymi.

Długopole-Zdrój
To jedno z mniejszych uzdrowisk, sięgający swoją historią leczniczą XV wieku które pomału odzyskuje swój dawny blask. Bliskość Bystrzycy Kłodzkiej z zachowanymi średniowiecznego miasta, Międzygórza z wodospadem Wilczki i Śnieżnikiem zachęca do korzystania i wypoczywania w tym sanatorium.

Duszniki-Zdrój
To  z najbardziej znanych uzdrowisk. Znane z Pijalnii Wód Mineralnych, Dworku Chopina czy Muzeum Papiernictwa . Również dobre miejsce wypadowe do pobliski Parku Narodowego Gór Stołowych, Błędnych Skał i Szczelińca Wielkiego.

Kudowa Zdrój
Uzdrowisko znane z goszczenia znamienitych gości takich, jak: Jan Paweł II, Winston Churchill, Bruno Schultz . Tu znajdziemy Szlak Ginących Zawodów czy Kaplicę Czaszek. To również dobre miejsce na wyjazd z dziećmi. Muzeum Żaby, Zabawek, Ruchoma Szopka czy Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego na pewno zaciekawią dzieci, jak i rodziców.

50.404841524013
16.514259290908

Sprawdź co na temat tej atrakcji mówi Google

Zobacz także pozostałe Uzdrowiska i sanatoria

Recenzje użytkowników:

0
Brak głosów

Tagi:
uzdrowisko
zdrój