Sokolec

Karpniki

Ta atrakcja nie ma jeszcze zdjęcia. Może ty masz jakieś zdjęcia tego obiektu? Jeżeli tak to zaloguj się, edytuj ten obiekt i dodaj zdjęcia opisując je.

Kierujemy się do Trzcińska koło Janowic Wielkich a stamtąd do Karpnik. Mijamy Przełęcz Karpnicką oraz duży parking po lewej stronie szosy i 600 metrów dalej ostro skręcamy w prawo w kamienistą drogę prowadzącą do schroniska "Szwajcarka". Samochód zostawiamy na płatnym parkingu przy schronisku.
Odległości od centrum miast: Wrocławia – 105 km, Jeleniej Góry – 16 km
Z parkingu idziemy 400 metrów utwardzoną drogą, którą prowadzą cztery szlaki turystyczne (m. in. w kierunku na Krzyżną Górę i Sokolik) i dochodzimy do Husyckich Skał, przy których skręcamy w lewo i podchodzimy w górę czarnym szlakiem prowadzącym na Krzyżną Górę. Po pokonaniu 300 metrów podejścia, dochodzimy do Bukowych Skał, które mijamy i idąc dalej przechodzimy obok Krzyżnej Skały a następnie Zamkowych Skał, tworzących jeden masyw. Kilkanaście metrów za nimi położona jest skała Sokolec.
Do skały Sokolec można także dostać się ścieżką od schroniska Szwajcarka koło skały Hel, trawersując stoki Krzyżnej Góry od wschodniej i południowej strony. Należy minąć Krzyżną Strażnicę i podchodząc do góry Krzyżnego Michała oraz spiętrzenie Zamkowych Skał. Za nimi osiągamy cel.

Sokolec to granitowa skała posiadająca kilka ścian o różnej wystawie i wysokości. Najwyższa, ukryta w dość gęstym lesie, sięga 20 metrów. Sokolec oferuje 20 linii, z których 2 posiadają komplet stałych punktów asekuracyjnych. Znajdziemy tam też kilka wariantów oraz projektów. Trudności oscylują w przedziale od III do VI.2.
Przez Przełączke III (TRAD)
Lewa Ścianka IV (TRAD)
Środkowa Ścianka VI+ (TRAD+)
Bliźniacze Ryski V+ (TRAD)
Krótki Kancik V (TRAD)
Ścianka VI+ (TRAD)
Ryska V (TRAD)
Ryska IV (TRAD)
Filarek IV (TRAD)
Wejściówka I (TRAD)
Grań Sokolca III (TRAD)
Wszawe Ryski IV (TRAD ST)
Kursowa IV (TRAD ST)
Walka z Drzewem V (5R ST)
Filarek Sokolca VI (TR)
Wild Theme VI (TRAD ST)
Total Eclipse VI.2 (TRAD ST)
Juliet V (TRAD )
Romeo V+ (TRAD)
Filarek kursantów V (TRAD)
Szlakiem Zamków Piastowskich V+ (TRAD)
projekt VI (TR)
projekt VI.3 (TR)
Kariokówka VI.1 (3R ST)
K&K Forever IV+ (TRAD)
Kominkiem IV (TRAD)
Filar Sokolca V+ (TRAD)
Rzęchy IV (TRAD)

58-533, Karpniki

50.864784100000
15.867973800000

Sprawdź co na temat tej atrakcji mówi Google

Zobacz także pozostałe Skały i kamieniołomy

Recenzje użytkowników:

0
Brak głosów