Skała przy Wiacie

Mniszków

Skała przy Wiacie (Fot. krystian)

Skała przy Wiacie (Fot. krystian)

Skała przy Wiacie (Fot. krystian)

Skała przy Wiacie (Fot. krystian)

Skała przy Wiacie (Fot. krystian)
Skała przy Wiacie (Fot. krystian)

Kierujemy się do wsi Mniszków, położonej niedaleko Janowic Wielkich. Po dojechaniu, od strony miejscowości Trzcińsko, do przejazdu kolejowego w centrum Janowic Wielkich, podążamy prosto, nie skręcając w lewo na przejazd przez tory. Około 50 metrów dalej, skręcamy w pierwszą ulicę w prawo (Parkowa) i jedziemy cały czas prosto a następnie za szosą przez Mniszków. Na końcu asfaltu, kilkanaście metrów przed leśnym szlabanem i zakazem wjazdu, znajduje się mały oznakowany parking.
Odległości od centrum miast: Wrocławia – 107 km, Jeleniej Góry – 24 km
Z parkingu idziemy nieco ponad 1,7 km leśną drogą, odchodzącą skośnie w prawo przy szlabanie (po ok. 300 metrach odchodzi boczna droga w prawo - idziemy prosto, a po następnych 700 dochodzimy do niebieskiego szlaku, biegnącego drogą dochodzącą z prawej). Po dojściu do skrzyżowania leśnych dróg przy którym znajduje się wiata z ławami, kierujemy się bez ścieżki na południe. Skała przy Wiacie znajduje się w niewysokich zaroślach około 50 metrów od wiaty, po drugiej stronie niebieskiego szlaku.

Skała przy Wiacie to niewielka granitowa skałka położona w pobliżu skrzyżowania leśnych dróg i szlaków w grupie Skalnych Bram. Na jej szczyt prowadzą dwie łatwe drogi wspinaczkowe. Do asekuracji niezbędne są własne punkty asekuracyjne.
1. Wejściówka II (TRAD)
2. Królestwo Chrobotka VI (TRAD)
3. Chrobotkowy Filarek V (TRAD)

58-520, Mniszków

50.854335600000
15.917084800000

Sprawdź co na temat tej atrakcji mówi Google

Zobacz także pozostałe Skały i kamieniołomy

Recenzje użytkowników:

0
Brak głosów

Pobierz za darmo PDF icon Skala_przy_Wiacie-s.pdf