Ścieżka św. Jadwigi Śląskiej

Wleń

Ta atrakcja nie ma jeszcze zdjęcia. Może ty masz jakieś zdjęcia tego obiektu? Jeżeli tak to zaloguj się, edytuj ten obiekt i dodaj zdjęcia opisując je.

Dwu kilometrowa ścieżka dydaktyczna zaznaczona jest kamieniami przedstawiającymi biografię i legendę Św. Jadwigi - patronki Śląska.

Szlak biegnie drogą wytyczoną przez sześć głazów z piaskowca, na których znajdują się granitowe opowiadającymi o życiu św. Jadwigi. Pierwszy głaz znajduje się przy szkole. Rycina na głazie przedstawia scenkę, na której księżna schodzi z zamku do kościoła parafialnego we Wleniu oraz tekst: „Twój przykład św. Jadwigo, niechaj w nas wzbudza ducha ofiary, zdolność wyrzeczeń i miłość do ludzi”. Drugi głaz znajduje się na cmentarzu parafialnym przy kościele pw. św. Mikołaja Biskupa, na tabliczce natomiast widnieje napis: „Wymodliłaś swojej duszy moc jakąś niezmierną. Umartwieniom i modlitwom byłaś zawsze wierna”. Trzeci kamień umiejscowiony jest przy ogrodzie plebanii, z fragmentem tekstu: „Obca rodem naszej ziemi, zostałaś władczynią, sercem całym wrosłaś w Polskę wszystkim dobrze czyniąc”. Obok kościoła pw. św. Jadwigi Śląskiej na zamku Lenno znajduje isę czwarty kamień z tabliczką i tekstem: „Twe życie dla nas oddane słynie cudami. Św. Jadwigo, śląska patronko módl się za nami”. Po drodze z zamku przechodząc obok cmentarza komunalnego znajdziemy piąty głaz z napisem: „Chociaż ciężką miałaś drogę krzyżami znaczoną, byłaś dobrą matką, zawsze wierną żoną”. Szósty głaz jest umiejscowiony przy ośrodku Sióstr Elżbietanek pod wielkim dębem, pomnikiem przyrody, tabliczka ma napis: „Błogosław, św. Jadwigo każdą rodzinę, aby świadczyła miłość rodzinną słowem i czynem”.

Wleń

51.014701843262
15.668700218201

Sprawdź co na temat tej atrakcji mówi Google

Zobacz także pozostałe Szlaki

Recenzje użytkowników:

2
Average: 2 (1 vote)

Tagi:
ścieżka dydaktyczna
edukacja
cmentarz
pomnik przyrody
jadwiga
głaz
kamień