Płyty pod Igłą

Strużnica

Płyty pod Igłą (Fot. krystian)

Płyty pod Igłą (Fot. krystian)

Kierujemy się do wsi Strużnica koło miejscowości Karpniki. Na początku Strużnicy (od strony Karpnik), po lewej stronie, znajduje się duży plac przy starym tartaku, na którym zostawiamy samochód. Przy placu biegnie boczna droga, którą wiedzie żółty szlak w kierunku Strużnickich Skał a także do niebieskiego szlaku prowadzącego do Starościńskich Skał.
Do Starościńskich Skał można dojść także niebieskim szlakiem od parkingu na Przełęczy Karpickiej. Droga będzie dłuższa ale różnica wzniesień zdecydowanie mniejsza.
Odległości od centrum miast: Wrocławia – 107 km, Jeleniej Góry – 15 km
Z parkingu przy tartaku idziemy 1,2 km leśną drogą za znakami żółtego szlaku i dochodząc do niebieskiego szlaku, skręcamy w prawo. Podążając za niebieskimi znakami nieco ponad 1 km, dochodzimy do Starościńskich Skał, będących naszym celem.

Połogi mur skalny zwany Płytami pod Igłą znajduje się bezpośrednio poniżej charakterystycznej turnicy zwanej Starościńską Igłą i jest ograniczony od południa stromą ścieżką biegnącą za Starościńską Skałą. Granitową ścianę można pokonać dwoma łatwymi drogami, wymagającymi własnej protekcji. Dzięki swojej wysokości przekraczającej 25 metrów skała jest mocno nasłoneczniona, wystając ponad otaczające ją drzewa.
Spacerowa III (1R TRAD)
Ofiara Zmian V+ (3R TRAD )

58-533, Strużnica

50.844484100000
15.905956700000

Sprawdź co na temat tej atrakcji mówi Google

Zobacz także pozostałe Skały i kamieniołomy

Recenzje użytkowników:

0
Brak głosów