Pierwsza

Janowice Wielkie

Ta atrakcja nie ma jeszcze zdjęcia. Może ty masz jakieś zdjęcia tego obiektu? Jeżeli tak to zaloguj się, edytuj ten obiekt i dodaj zdjęcia opisując je.

Kierujemy się do miejscowości Janowice Wielkie. Znajdując się na ulicy 1 Maja, jadąc od strony miejscowości Trzcińsko, skręcamy w prawo w ulicę Robotniczą. Jedziemy nią niecałe 500 metrów (mijając zabudowania blisko ulicy), by na skrzyżowaniu przy starej wieży energetycznej skręcić w prawo w leśną, gruntową drogę. Jedziemy nią jeszcze 300 metrów i dojeżdżamy do leśnego parkingu przed szlabanem nadleśnictwa i zakazem ruchu.
Odległości od centrum miast: Wrocławia – 103 km, Jeleniej Góry – 19 km
Z parkingu idziemy 0,9 km leśną drogą za znakami żółtego szlaku. Mijamy Skały przy Krzyżówce, by następnie, przy drewnianej wiacie, skręcić w lewo w leśną drogę, którą biegnie zielony szlak na Zamek Bolczów. Po dojściu do bramy zamku, idziemy dalej zielonym szlakiem około 400 metrów. Pierwsza znajduje się kilkadziesiąt metrów na prawo od szlaku.
Do Zamku Bolczów można także dojść zielonym szlakiem z Janowic Wielkich, biegnącym w mieście ulicą Zamkową. Idąc tą trasą, skałkę Pierwszą znajdujemy po lewej stronie, nie całe 0,5 km przed Zamkiem.

Granitowa skałka Pierwsza, oferuje dwie drogi o trudnościach VI.1 i V, do przejścia których niezbędna jest własna asekuracja. Niewielka Pierwsza, o ścianach wysokości około 8 metrów, jest ukryta w wysokim lesie i świetnie nadaje się na upalne dni.
Leniwa VI.1 (TRAD)
Środek Domina V (TRAD)

58-529, Janowice Wielkie

50.861428100000
15.918027600000

Sprawdź co na temat tej atrakcji mówi Google

Zobacz także pozostałe Skały i kamieniołomy

Recenzje użytkowników:

0
Brak głosów