Park Krajobrazowy Sudetów Wałbrzyskich

Ta atrakcja nie ma jeszcze zdjęcia. Może ty masz jakieś zdjęcia tego obiektu? Jeżeli tak to zaloguj się, edytuj ten obiekt i dodaj zdjęcia opisując je.

Utworzony w 1998 roku Park Krajobrazowy Sudetów Wałbrzyskich leży na południe od Wałbrzycha i obejmuje część Gór Suchych, Gór Wałbrzyskich i Gór Kamiennych – jego powierzchnia wynosi 6 493 ha.
W krajobrazie Parku dominują kopulaste wzniesienia o stromych zboczach, najwyższe z nich to Waligóra (936 m) w Górach Suchych. Niemal 90% powierzchni Parku pokrywają lasy, głównie świerkowe, w których spotkać można sarny, jelenie, dziki i lisy oraz wiele rzadkich gatunków pajęczaków i owadów. Jest tu kilka czynnych kamieniołomów porfiru i melafiru. W centrum Parku znajduje się schronisko górskie „Andrzejówka”, słynące m.in. z odbywających się corocznie narciarskich „Biegów Gwarków”. Na terenie Parku funkcjonują wyciągi, czynne są zjazdowe i biegowe trasy narciarskie, przebiega tędy wiele atrakcyjnych szlaków turystyki pieszej i rowerowej.  Amatorzy zabytkowej architektury znajdą tu wiele interesujących obiektów świeckich i sakralnych.

50.707439932935
16.253186241406

Sprawdź co na temat tej atrakcji mówi Google

Zobacz także pozostałe Parki

Recenzje użytkowników:

0
Brak głosów

Tagi:
park krajobrazowy
krajobraz