Pałac Dębowy

Mysłakowice

Ta atrakcja nie ma jeszcze zdjęcia. Może ty masz jakieś zdjęcia tego obiektu? Jeżeli tak to zaloguj się, edytuj ten obiekt i dodaj zdjęcia opisując je.

Pałac Dębowy to unikatowe dzieło architektury stworzone w 1875 roku przez architektów Hermana Ende i Wilhelma Böckmana - słynących m.in. z projektu siedziby japońskiego Ministerstwa Sprawiedliwości i budynku Landeshaus w Gdańsku.

Piękną rezydencję otacza ogród, który czasy swej świetności zawdzięcza baronowi Ulrichowi Saint Paul-Illaire, zapalonemu botanikowi. Ten pasjonat sprowadzał do parku sadzonki rzadkich drzew i krzewów, hodował kwiaty, natomiast ciekawa historia wiąże się z jedną z roślin, która sprowadzona przez syna barona z Niemieckiej Afryki Wschodniej, nieznana botanikom w tym czasie, na cześć ojca ochrzczona została jako Saintpaulia ionantha. Niestety po śmierci barona ogród zaczął popadać w coraz większą ruinę.

Sam pałac miał jednakże szczęście, ponieważ pozostał poprzez czasy wojny, stacjonowania wojsk niemieckich i Armii Czerwonej w rękach austriackiej rodziny von Wartenberg. Pałac został sprzedany w latach 90-tych i rozpoczęły się prace renowacyjne, które skutecznie zakończył ostatni właściciel. Obiekt niedostępny dla zwiedzających.

Pałac Dębowy
58-533, Mysłakowice

50.851831958270
15.853856958203

Sprawdź co na temat tej atrakcji mówi Google

Zobacz także pozostałe Hotele i motele

Recenzje użytkowników:

0
Brak głosów

Tagi:
dębowy
pałac
Saintpaulia
ekskluzywny