O nas ... czyli o projekcie

Dolny Śląsk to przede wszystkim niezwykły i tajemniczy region Polski ale - co także bardzo istotne - Europy. Kraina mistycznych gór, pięknych skał, jezior, tajemniczych podziemi, kraina pałaców i zamków wraz z niezwykle bogatą historią ich właścicieli. Miejsce gdzie historia zaznaczyła swe piękne i zarazem tragiczne oblicze, gdzie czas się zatrzymał i czeka na swoich odkrywców. Nie ma chyba takiego drugiego miejsca w Polsce gdzie każda wioska ma coś pięknego do zaoferowania - a to pałac lub zamek, piękny kościół lub kaplicę, niezwykłą legendę. Na odkrycie czekają przecież jeszcze choćby nie tak odległe dzieje Zamku Książ, podziemia Walimia, Wałbrzycha, wreszcie biografie wielu bohaterów zamierzchłych czasów.

Serwis, na który właśnie trafiliście ma być w zamierzeniu autorów właśnie takim narzędziem, które pozwoli łatwo ale też wyczerpująco zaprezentować te niezwykłe atrakcje. Ma także zachęcić do odwiedzania tych wszystkich pięknych miejsc. To ma być miejsce gdzie spotkają się miłośnicy Dolnego Śląska o zacięciu historycznym ale także ma być to oferta dla osób aktywnych, które lubią góry, chcą spędzić czas na rowerze, wspinać się, zwiedzać jaskinie i sztolnie. Chcemy aby była tu obecna oferta dla narciarzy i plażowiczów, dla miłośników architektury i trudnych wypraw outdoorowych.

Dolny Śląsk jest wart odwiedzenia także z powodu bardzo dobrej komunikacji (autostrada A4, Wrocławski port lotniczy) oraz bliskości Czech i Niemiec.

Wiemy, że w swoich zachwytach nie jesteśmy osamotnieni. Jesteśmy przekonani, że Dolny Śląsk tak na prawdę dopiero czeka na odkrycie a grono wielbicieli tych okolic stale się powiększa. Zapraszamy zatem do Dolnego Śląska planując wcześniej wirtualnie swój pobyt za pomocą narzędzia, które Wam dostarczamy w tym miejscu. Podzielmy się z innymi tym, co Dolny Śląsk ma najlepszego.

Projekt stworzenia portalu Poznaj Dolny Śląsk jest współfinansowany ze środków Województwa Dolnośląskiego. Przedsięwzięcie od początku do końca prowadzone jest przez organizację non-profit Fundację WSPINKA