Mysłowska Turnia (Karczmisko)

Kaczorów

Mysłowka Turnia obok Karczmiska

Mysłowka Turnia obok Karczmiska

Mysłowka Turnia to porfirowa skałka w pobliżu wzniesienia Karczmisko, położona w miejscowości Kaczorów. Skałoplan (topo) można pobrać poniżej.

Dojazd: Kierujemy się do miejscowości Kaczorów leżącej przy drodze krajowej nr 3 Pomiędzy Bolkowem a Jelenią Górą. Jadąc w kierunku Jeleniej Góry, zostawiamy samochód około 200 metrów przed tablicą "Kaczorów", niedaleko bocznej drogi odchodzącej bardzo ostro w prawo w stronę Mysłowa. Od głównej szosy idziemy około 700 metrów polną, gruntową drogą nieco pod górę w kierunku niewielkiego zagajnika. W oddali po lewej widzimy charakterystyczne ruiny dawnego wiatraka. Skały Mysłowskiej Turni i sąsiadującego, rozległego Karczmiska wystają ponad drzewa zagajnika, więc trafić jest łatwo.

Mysłowska Turnia jest sąsiadującą z Karczmiskiem wychodnią skalną o stromo opadającej i wysokości 15 metrów, południowo-zachodniej ścianie.
Mysłowska Turnia, podobnie jak kilka innych skał w pobliżu, zbudowana jest ze skał porfirowych o charakterystycznej brunatno-czerwonej barwie.
Skała oferuje 3 drogi, z których jedna posiada stałe punkty asekuracyjne. Trudności oscylują w przedziale od VI- do VI.1.

 

Kaczorów

50.916042327881
15.974086761475

Sprawdź co na temat tej atrakcji mówi Google

Zobacz także pozostałe Skały i kamieniołomy

Recenzje użytkowników:

0
Brak głosów

Pobierz za darmo PDF icon skaloplan_myslowska_turnia2012s.pdf

Tagi:
skała
porfir
wspinaczka
wspinanie
karczmisko