Malinowa w Rudawach Janowickich

Janowice Wielkie

Malinowa - 15 metrowa, pięknie urzeźbiona, granitowa ściana w Rudawach Janowickich

Malinowa - 15 metrowa, pięknie urzeźbiona, granitowa ściana w Rudawach Janowickich

Granitowa skała Malinowa położona jest w Rudawach Janowickich (obszar Rudawskiego Parku Krajobrazowego) w grupie Pieca i Skalnego Mostu. Aby ją odwiedzić musimy dotrzeć do Janowic Wielkich. Skałoplan (topo) można pobrać poniżej.

Dojazd: Kierujemy się do miejscowości Janowice Wielkie. Znajdując się na ulicy 1 Maja, jadąc od strony miejscowości Trzcińsko, skręcamy w prawo w ulicę Robotniczą. Jedziemy nią niecałe 500 metrów (mijając zabudowania blisko ulicy), by na skrzyżowaniu przy starej wieży energetycznej skręcić w prawo w leśną, gruntową drogę. Jedziemy nią jeszcze 300 metrów i dojeżdżamy do leśnego parkingu przed szlabanem nadleśnictwa i zakazem ruchu. Z parkingu idziemy leśną drogą za znakami żółtego szlaku 2 km. Po dojściu do Ścianek skręcamy w prawo w ścieżkę biegnącą przez niewielką polankę. Przechodzimy przez potok Janówka, mijamy Poziomkową, by po 120 m dojść do celu. Od Ścianek można także dojść do Malinowej idąc dalej żółtym szlakiem a następnie skręcając w prawo w drogę, którą biegnie szlak niebieski, a następnie skręcić w prawo przed Piecem i zejść ścieżką w dół.

Malinowa o wysokości nie przekraczającej 15 metrów oferuje obecnie 26 dróg i jeden wariant o trudnościach od II do VI.5. Część z linii posiada stałą asekurację. Skała jest słabo zacieniona a jej wystawa słoneczna.

Janowice Wielkie

50.850036621094
15.910925865173

Sprawdź co na temat tej atrakcji mówi Google

Zobacz także pozostałe Skały i kamieniołomy

Recenzje użytkowników:

0
Brak głosów

Pobierz za darmo PDF icon skaloplan_malinowa_2012s.pdf

Tagi:
skała
granit
rudawy janowickie
wspinaczka
wspinanie
wspinka