Kopalnia Złota "Aurelia"

Złotoryja

Ta atrakcja nie ma jeszcze zdjęcia. Może ty masz jakieś zdjęcia tego obiektu? Jeżeli tak to zaloguj się, edytuj ten obiekt i dodaj zdjęcia opisując je.

Kopalnia złota "Aurelia" w Złotoryi to niezwykłe miejsce pełne legend i tajemnic. Tajemnicze i legendarne podziemia tej kopalni obrosły już legendą.

Z samą nazwą kopalni związana jest legenda o ojcu dziewczynki o tym imieniu, który będąc biednym górnikiem postanowił poszukać w kopalni złota, by wyprawić córce Pierwszą Komunię. Niestety nigdy z niej nie wyszedł. Wracając do podziemi - niektóre poniemieckie dokumenty wskazują na istnienie pod Złotoryją kompleksu podziemnych korytarzy i sztolni, które miały by być połączone z Aurelią.  Miały się one łączyć z innymi budowlami na powierzchni - m.in. ze starym kościółkiem. Świadkowie twierdzą, że przed wkroczeniem Armii Czerwonej górą Św. Mikołaja wstrząsnęłą potężna eksplozja. Czyżby wysadzono kompleks? Niestety do dziś nie odkryto tutaj tych wielkich tajemnic.

Korytarz udostępniony do zwiedzania ma długość 90 metrów, miejscami jest bardzo wąski. Złotoryja jak sama nazwa wskazuje jest bardzo związana z tradycjami wydobywania tego kruszcu, tutajsze potoki do dziś pozwalają na odkrycie tego kruszcu, jeszcze kilkadziesiąt lat temu mieszkańcy dobrze prosperowali dzięki amatorskim płukaniom i obróbce złota. Warto zatem po zwiedzenie kopalni wybrać się do Muzeum Złota, które znajduje się w budynku katowni.

Kopalnia jest czynna: od 1 Października do 20 grudnia rezerwacja wejść do Kopalni pod numerem telefonu: 692-019-575

ul.Stroma
59-500, Złotoryja

51.122411793400
15.920547401931

692019575

Sprawdź co na temat tej atrakcji mówi Google

Zobacz także pozostałe Sztolnie i kopalnie

Recenzje użytkowników:

0
Brak głosów

Tagi:
kopalnia
złoto
podziemia
tajemnice