Koń

Strużnica

Koń (Fot. krystian)

Koń (Fot. krystian)

Kierujemy się do wsi Strużnica koło miejscowości Karpniki. Na początku Strużnicy (od strony Karpnik), po lewej stronie, znajduje się duży plac przy starym tartaku, na którym zostawiamy samochód. Przy placu biegnie boczna droga, którą wiedzie żółty szlak w kierunku Strużnickich Skał a także do niebieskiego szlaku prowadzącego do Starościńskich Skał.
Do Starościńskich Skał można dojść także niebieskim szlakiem od parkingu na Przełęczy Karpickiej. Droga będzie dłuższa ale różnica wzniesień zdecydowanie mniejsza.
Odległości od centrum miast: Wrocławia – 107 km, Jeleniej Góry – 15 km
Z parkingu przy tartaku idziemy 1,2 km leśną drogą za znakami żółtego szlaku i dochodząc do niebieskiego szlaku, skręcamy w prawo. Za niebieskimi znakami podążamy nieco ponad 400 metrów, a następnie musimy skręcić w lewo. Po przejściu lasem bez ścieżki około 260 metrów, osiągamy cel. Po drodze podchodząc pod górę mijamy Bibliotekę i Regał, dalej kierujemy się na północ i trafiamy na niewielką skałkę Falę, od której starą i trawiastą leśną drogą schodzimy 30 metrów. Z niebieskiego szlaku należy zejść około 80 metrów przed skrzyżowaniem leśnych dróg (od drogi, którą biegnie niebieski szlak, odchodzi skośnie w prawo i lekko w dół boczny leśny dukt).

Koń to ukryta w gęstym lesie niewysoka granitowa turniczka o wysokości nieco ponad 10 metrów. Znajdują się tam dwie piątkowe drogi, do przejścia których niezbędna jest własna protekcja. Skała jest mocno zacieniona przez otaczający ją las.
W dotarciu do skały bardzo będzie pomocne urządzenie GPS.
Przez Okapy V (TRAD)
Do Siodła V (1R TRAD)
Wejściówka II (TRAD)

58-533, Strużnica

50.846044600000
15.902032800000

Sprawdź co na temat tej atrakcji mówi Google

Zobacz także pozostałe Skały i kamieniołomy

Recenzje użytkowników:

0
Brak głosów