Karkonoskie Tajemnice

Karpacz

Karkonoskie Tajemnice (Fot. Karkonoskie Tajemnice)

Karkonoskie Tajemnice (Fot. Karkonoskie Tajemnice)

"Karkonoskie Tajemnice" to niezwykłe miejsce z wieloma atrakcjami turystycznymi w Karpaczu. W centrum czekają na turystów niesamowite atrakcje, oparte na przekazach i historii regionu Karkonoszy.

Interaktywna ekspozycja zawiera aż 15 różnych atrakcji, z których poza rzeźbą Władcy Karkonoszy, najciekawsze są tajemniczy kostur, hutnicy z huty szkła, magiczny sekretarzyk Ducha Gór, smocza harfy z niewidzialnymi strunami, alchemiczna komnata Czterech Żywiołów czy okazy najbardziej niesamowitych owadów żyjących w najbliższym otoczeniu Karkonosza.

Niezwykłość tego miejsca podkreśla fakt, iż bydynek Karkonoskich Tajemnic zbudowany zostały w miejscu odkrycia wiekowego kostura Ducha Gór. Ta bogato rzeźbiona, drewniana laska, zawierająca tajemniczy kamień (rodem z ksiązek Tolkiena) wykopana została w dniu 26 marca 2011r. podczas prac budowlanych w Karpaczu.

"Karkonoskie Tajemnice" to miejsce na mapie atrakcji Karpacza, które obowiąkowo należy odwiedzić. Z pewnościa będzie ono z czasem oferować coraz więcej atrakcji, nie bez znaczenia bowiem jest fakt, że rozwijane jest przez lokalną społeczność pasjonatów - twórcy ośrodka mówią o inicjatywie w ten sposób:

Karkonoskie Tajemnice powstały, jako ruch społeczny o ogromniej sile oddziaływania. Ta wspólna inicjatywa miłośników Karkonoszy, ma na celu zaprezentować różne oblicza Władcy Gór, uwrażliwić ludzi na wszelkie przejawy jego bytności w Karkonoszach, a także po to, aby każdy z nas nabył umiejętność dostrzegania Ducha Gór i jego bogactwa podczas wędrówek górskimi szlakami.

Centrum funkcjonuje 7 dni w tygodniu od 10.00 do 18.00.

ul. Mickiewicza 1a
58-540, Karpacz

50.773952725089
15.750634753758

75 76 19 999

karkonoskietajemnice@gmail.com

Sprawdź co na temat tej atrakcji mówi Google

Zobacz także pozostałe Muzea i galerie

Recenzje użytkowników:

5
Average: 5 (1 vote)

Tagi:
duch
tajemnice
podziemia
rubezahl
duch gór
karkonoskie tajemnice
legendy
karpacz atrakcje
karpacz warto zwiedzić
atrakcje w karpaczu

Recenzji: 1 (z Facebooka: )

dnia pisze:
Karkonoskie Tajemnice wygrały plebiscyt Wielkie odkrywanie - atrakcja turystyczna! http://brzegdolny.naszemiasto.pl/plebiscyt/karta/348,karkonoskie-tajemnice-karpacz,11785,id,t,kid.html
Moja ocena: 
5
Twoja ocena: 5