Jarek

Janowice Wielkie

Jarek (Fot. krystian)

Jarek (Fot. krystian)

Jarek (Fot. krystian)

Jarek (Fot. krystian)

Jarek (Fot. krystian)
Jarek (Fot. krystian)

Kierujemy się do miejscowości Janowice Wielkie. Znajdując się na ulicy 1 Maja, jadąc od strony miejscowości Trzcińsko, skręcamy w prawo w ulicę Robotniczą. Jedziemy nią niecałe 500 metrów (mijając zabudowania blisko ulicy), by na skrzyżowaniu przy starej wieży energetycznej skręcić w prawo w leśną, gruntową drogę. Jedziemy nią jeszcze 300 metrów i dojeżdżamy do leśnego parkingu przed szlabanem nadleśnictwa i zakazem ruchu.
Odległości od centrum miast: Wrocławia – 103 km, Jeleniej Góry – 19 km
Z parkingu idziemy 0,9 km leśną drogą za znakami żółtego szlaku. Mijamy Skały przy Krzyżówce, by następnie, przy drewnianej wiacie, skręcić w lewo w leśną drogę, którą biegnie zielony szlak na Zamek Bolczów. Po dojściu do bramy Zamku Bolczów i skrzyżowania szlaków, przechodzimy mostek na fosie i wchodzimy na dziedziniec zamkowy. Skałka Jarek znajduje się w głębi murów zamkowych (około 50 metrów za główną bramą), za wewnętrznym murem z bramą.
Do Zamku Bolczów można także dojść zielonym szlakiem z Janowic Wielkich, biegnącym w mieście ulicą Zamkową.

Jarek to prawie 10 metrowej wysokości, granitowa turnia, położona w głębi dziedzińca ruin Zamku Bolczów. Sąsiaduje z Kapelanią i walącą się piwnicą. Jest nieco zacieniona przez drzewo wyrastające tuż przy głównej ścianie i oferuje wspinaczkę po 4 drogach o trudności od VI+ do VI.3+/4. Większość linii nie posiada obecnie stałych punktów asekuracyjnych.
1. Lucky Luck VI.3+
2. Kobong VI.3
3. Lemoniadowy Joe VI.3+/4
4. Odstrzelona Płyta VI+ (TRAD)

58-529, Janowice Wielkie

50.860784200000
15.911931900000

Sprawdź co na temat tej atrakcji mówi Google

Zobacz także pozostałe Skały i kamieniołomy

Recenzje użytkowników:

0
Brak głosów

Pobierz za darmo PDF icon Jarek-s.pdf