Husyckie Skały

Karpniki

Ta atrakcja nie ma jeszcze zdjęcia. Może ty masz jakieś zdjęcia tego obiektu? Jeżeli tak to zaloguj się, edytuj ten obiekt i dodaj zdjęcia opisując je.

Kierujemy się do Trzcińska koło Janowic Wielkich a stamtąd do Karpnik. Mijamy Przełęcz Karpnicką oraz duży parking po lewej stronie szosy i 600 metrów dalej ostro skręcamy w prawo w kamienistą drogę prowadzącą do Schroniska "Szwajcarka". Samochód zostawiamy na płatnym parkingu przy schronisku.
Odległości od centrum miast: Wrocławia – 105 km, Jeleniej Góry – 16 km
Z parkingu idziemy 400 metrów utwardzoną drogą, którą prowadzą cztery szlaki turystyczne (m. in. w kierunku na Krzyżną Górę i Sokolik) i dochodzimy do celu. Przy Husyckich Skałach odchodzi w lewo i w górę czarny szlak w kierunku na Krzyżną Górę.

Husyckie Skały to potężny granitowy masyw, ze ścianami skalnymi przekraczającymi 40 metrów wysokości. Szczyt skały jest płaski i zagospodarowany jako punkt widokowy, zabezpieczony stalowymi barierkami, który jest łatwo dostępny od strony szlaków turystycznych. Ściany Husyckich Skał mają różnorodną wystawę i oferują 12 dróg wspinaczkowych oraz kilka wariantów. 4 linie posiadają stałe punkty asekuracyjne. W większości skały są mocno nasłonecznione z uwagi na swoją wysokość a także stosunkowo niski drzewostan.
Diamenty VI.4 (TRAD)
Biesiada Rekinów VI.2+ (TRAD)
Czyste Rączki VI.1+ (TRAD)
Nietykalska Rysa VI (TRAD)
Oko Proroka VI (TR)
Zapomniana Droga V (TRAD+)
Droga Siemaszki V+ (TRAD+)
Wariant Głazka V (1R + TRAD)
Enigma VI.2+ (10R ST)
Śmiertelnik VI.1+ (7R RZ)
Modern Trójka V (TRAD)
Krótka Ryska VI+ (2R)
Krótkie Zaciątko VI.2 (1R)
Piskarskie Klimaty VI.1 (3R)
Sulovskie Klimaty VI.2 (3R)

58-533, Karpniki

50.866622800000
15.870143700000

Sprawdź co na temat tej atrakcji mówi Google

Zobacz także pozostałe Skały i kamieniołomy

Recenzje użytkowników:

0
Brak głosów