Hipopotam

Karpniki

Ta atrakcja nie ma jeszcze zdjęcia. Może ty masz jakieś zdjęcia tego obiektu? Jeżeli tak to zaloguj się, edytuj ten obiekt i dodaj zdjęcia opisując je.

Kierujemy się do Trzcińska koło Janowic Wielkich a stamtąd do Karpnik. Mijamy Przełęcz Karpnicką oraz duży parking po lewej stronie szosy i 600 metrów dalej ostro skręcamy w prawo w kamienistą drogę prowadzącą do Schroniska "Szwajcarka". Samochód zostawiamy na płatnym parkingu przy schronisku.
Odległości od centrum miast: Wrocławia – 105 km, Jeleniej Góry – 16 km

Z parkingu idziemy 400 metrów utwardzoną drogą, którą prowadzą cztery szlaki turystyczne (m. in. w kierunku na Krzyżną Górę i Sokolik) i dochodzimy do Husyckich Skał, przy których skręcamy w lewo i podchodzimy w górę czarnym szlakiem prowadzącym na Krzyżną Górę. Po pokonaniu 300 metrów podejścia, dochodzimy do Bukowych Skał, u podnóża których znajdują się ławy i stoły oraz tablica informacyjna z mapą. Za masywem Bukowych Skał a przed Krzyżną Skałą biegnie ścieżka, przechodząca na drugą stronę grzbietu i wyprowadzająca do wąwozu pomiędzy tą ostatnią skałą a Krzyżną Strażnicą. Tam znajdziemy turniczkę zwaną Hipopotam.

Niewielka granitowa turniczka Hipopotam umożliwia krótką wspinaczkę po trzech łatwych drogach, wymagających użycia własnej protekcji. Trudności zawierają się w przedziale od IV do VI a skała jest słabo zacieniona otaczającymi drzewami.
Długie Ucho Paszczy Hipopotama IV (TRAD)
Hipopotam przez Paszczę V+ (TRAD)
Dla Hipopotamów VI (1S TRAD)

58-533, Karpniki

50.863917400000
15.868542400000

Sprawdź co na temat tej atrakcji mówi Google

Zobacz także pozostałe Skały i kamieniołomy

Recenzje użytkowników:

0
Brak głosów