Gospodarstwo Ekologiczne ANANDA PUTTA BHUMI

Miłków

Ta atrakcja nie ma jeszcze zdjęcia. Może ty masz jakieś zdjęcia tego obiektu? Jeżeli tak to zaloguj się, edytuj ten obiekt i dodaj zdjęcia opisując je.

Blisko 50-cio hektarowe gospodarstwo ekologiczne położone u podnóża Karkonoszy w Głębocku, prowadzone przez członków Stowarzyszenia Ananda Marga. Ananda Putta Bhumi można przełożyć na polskie Miejsce Czystych Myśli. Ideą tego miejsca jest życie według zasad neohumanizmu i propagowanie tej idei. Odbywają się tutaj liczne warsztaty i szkolenia, medytacje, seminaria jogi, upraw ekologicznych i życia zgodnego z rytmem natury. Gospodarstwo to także

jeden jeden z wielu Master Unitów Stowarzyszenia Ananda Marga na całym świecie. Są one pionierskimi projektami Proutu – systemu ekonomicznego opartego nie na demokracji politycznej, w której ludzie mogą decydować jedynie o tym, kto  będzie za nich podejmował kluczowe dla rozwoju ich regionu decyzje, lecz sami kształtują jego przyszłość na płaszczyznach społecznej, ekonomicznej i kulturowej. To swoiste ekologiczne centrum edukacyjne.

Gospodastwo słynie także z corocznie (pod koniec lipca) organizowanego Festiwalu Ekologiii Neohumanistycznej. Jak podają organizatorzy -

jest to festiwal skupiający ludzi pragnących pomóc w budowaniu społeczeństwa, w którym wszyscy mogą żyć w harmonii ze sobą i innymi żywymi istotami oraz środowiskiem naturalnym. Neohumanizm to filozofia życia w miłości i szacunku dla wszystkich istot.

Głębock 37
58-535, Miłków

50.821732034805
15.746890464368

75 7610716

Sprawdź co na temat tej atrakcji mówi Google

Zobacz także pozostałe Agroturystyka

Recenzje użytkowników:

0
Brak głosów

Tagi:
ekologia
festiwal
joga