Fala

Strużnica

Fala (Fot. krystian)

Fala (Fot. krystian)

Fala (Fot. krystian)

Fala (Fot. krystian)

Fala (Fot. krystian)

Fala (Fot. krystian)

Fala (Fot. krystian)
Fala (Fot. krystian)
Fala (Fot. krystian)

Kierujemy się do wsi Strużnica koło miejscowości Karpniki. Na początku Strużnicy (od strony Karpnik), po lewej stronie, znajduje się duży plac przy starym tartaku, na którym zostawiamy samochód. Przy placu biegnie boczna droga, którą wiedzie żółty szlak w kierunku Strużnickich Skał a także do niebieskiego szlaku prowadzącego do Starościńskich Skał.
Do Starościńskich Skał można dojść także niebieskim szlakiem od parkingu na Przełęczy Karpickiej. Droga będzie dłuższa ale różnica wzniesień zdecydowanie mniejsza.
Odległości od centrum miast: Wrocławia – 107 km, Jeleniej Góry – 15 km
Z parkingu przy tartaku idziemy 1,2 km leśną drogą za znakami żółtego szlaku i dochodząc do niebieskiego szlaku, skręcamy w prawo. Za niebieskimi znakami podążamy nieco ponad 400 metrów, a następnie musimy skręcić w lewo. Po przejściu lasem bez ścieżki około 230 metrów, osiągamy cel. Po drodze podchodząc pod górę mijamy Bibliotekę i Regał, dalej kierujemy się na północ, by po przejściu nieco ponad 60 metrów dotrzeć do Fali. Z niebieskiego szlaku należy zejść około 80 metrów przed skrzyżowaniem leśnych dróg (od drogi, którą biegnie niebieski szlak, odchodzi skośnie w prawo i lekko w dół boczny leśny dukt).

Fala to ukryta w wysokim lesie niewielka, granitowa turniczka o wysokości około 8 metrów. Poprowadzono tam obecnie jedną, bardzo łatwą drogę, do przejścia której niezbędna jest własna asekuracja. Skałka jest mocno zacieniona przez otaczające ją drzewa.
W dotarciu do skały bardzo będzie pomocne urządzenie GPS.
Małe Piwo III (TRAD)

58-533, Strużnica

50.845725600000
15.902230300000

Sprawdź co na temat tej atrakcji mówi Google

Zobacz także pozostałe Skały i kamieniołomy

Recenzje użytkowników:

0
Brak głosów