Dom Carla Ernsta Morgensterna

Karpacz

Ta atrakcja nie ma jeszcze zdjęcia. Może ty masz jakieś zdjęcia tego obiektu? Jeżeli tak to zaloguj się, edytuj ten obiekt i dodaj zdjęcia opisując je.

Niezwykły dom-muzeum wybitnego pejzażysty Carla Ernsta Morgensterna można zwiedzić w Karpaczu, nad Płomnicą, poniżej Kruczych Skał. Dom Morgensterna to miejsce przede wszystkim dla artystów szukających inspiracji w naturze i krajobrazie Karkonoszy.

Carl Ernst Morgenstern syn królewskiego (króla Bawarii) pejzażysty Christiana Morgensterna urodził się w Monachium, 14 września 1847 roku. Wychowany w domu artysty od początku miał możliwość kształcenia swojego talentu, pobierał nauki od najlepszych malarzy tego gatunku. Jego talent znalazł uznanie także w środowisku uniwersyteckim. W krótkim czasie osiagnął kolejne sukcesy w Szkole Sztuki we Wrocławiu gdzie został profesorem.

Artysta zasłynął swoimi pracami, inspirowanymi niepotarzalnymi krajobrazami Karkonoszy. Największą sławę przyniosły mu jednak widokówki, które stały się w tym okresie bardzo popularne. Wyprodukowano tysiące egzemplarzy widokówek z reprodukcjami dzieł artysty, jego samego nazywając „Królem Pocztówek”.

Dom Morgensternów to dzieło samo w sobie, jest to niezwykła drewniana budowla z wieloma akcentami związanymi z naturą. Po utworzeniu przez małżeństwo Morgensternów fundacji ich imienia oprócz pracowni samego artysty stał się także miejscem, gdzie artyści zainspirowani Karkonoską przyrodą są mile widzianymi gośćmi.

ul. Skłodowskiej 1
Karpacz

50.770938811252
15.766796969477

Sprawdź co na temat tej atrakcji mówi Google

Zobacz także pozostałe Muzea i galerie

Recenzje użytkowników:

0
Brak głosów

Tagi:
widok
widokówka
architektura drewniana
artysta
skansen