Bukowe Skały

Karpniki

Ta atrakcja nie ma jeszcze zdjęcia. Może ty masz jakieś zdjęcia tego obiektu? Jeżeli tak to zaloguj się, edytuj ten obiekt i dodaj zdjęcia opisując je.

Kierujemy się do Trzcińska koło Janowic Wielkich a stamtąd do Karpnik. Mijamy Przełęcz Karpnicką oraz duży parking po lewej stronie szosy i 600 metrów dalej ostro skręcamy w prawo w kamienistą drogę prowadzącą do Schroniska "Szwajcarka". Samochód zostawiamy na płatnym parkingu przy schronisku.
Odległości od centrum miast: Wrocławia – 105 km, Jeleniej Góry – 16 km
Z parkingu idziemy 400 metrów utwardzoną drogą, którą prowadzą cztery szlaki turystyczne (m. in. w kierunku na Krzyżną Górę i Sokolik) i dochodzimy do Husyckich Skał, przy których skręcamy w lewo i podchodzimy w górę czarnym szlakiem prowadzącym na Krzyżną Górę. Po pokonaniu 300 metrów podejścia, dochodzimy do Bukowych Skał, u podnóża których znajdują się ławy i stoły oraz tablica informacyjna z mapą.

Bukowe Skały to prawie dwudziestometrowej wysokości granitowy mur, który oferuje obecnie 15 łatwych linii wspinaczkowych, rozmieszczonych na dwóch przeciwległych ścianach. Zdecydowana większość dróg wymaga użycia własnej protekcji a trudności zawierają się w przedziale od III do VI+. Ściany skalne są nieco zacienione przez kilka dużych drzew rosnących w ich pobliżu.
Anisia Pysia IV (TRAD)
Koło Fortuny V (TRAD)
Kursowe Zacięcie III (TRAD)
Żeglując do Filadelfii VI (TRAD+)
Going Home V+ (TRAD)
Mason-Dixon Line V+ (TRAD)
Dieta V (TRAD+)
Taniec Borsuka VI+ (TRAD+)
Fuga IV (TRAD+)
Rząd Marcinkiewicza IV (TRAD)
Pater Noster VI (TRAD)
Pozwany Wstać! VI+ (3R)
Sopelkowa V+ (2R TRAD ST)
Bokiem IV+ (3R TRAD ST)
Smocza Alternatywa V (2R TRAD ST)
Zimowy Okap VI (4R ST)
Ogródek Halinki IV (TRAD)
Zaciszny Kominek III+ (TRAD)

58-533, Karpniki

50.863963700000
15.868896100000

Sprawdź co na temat tej atrakcji mówi Google

Zobacz także pozostałe Skały i kamieniołomy

Recenzje użytkowników:

0
Brak głosów