Bliźniak Duży (Smocza Baszta)

Karpniki

Ta atrakcja nie ma jeszcze zdjęcia. Może ty masz jakieś zdjęcia tego obiektu? Jeżeli tak to zaloguj się, edytuj ten obiekt i dodaj zdjęcia opisując je.

Kierujemy się do Trzcińska koło Janowic Wielkich a stamtąd do Karpnik. Mijamy Przełęcz Karpnicką oraz duży parking po lewej stronie szosy i 600 metrów dalej ostro skręcamy w prawo w kamienistą drogę prowadzącą do schroniska "Szwajcarka". Samochód zostawiamy na płatnym parkingu przy schronisku.
Odległości od centrum miast: Wrocławia – 105 km, Jeleniej Góry – 16 km
Z parkingu idziemy 400 metrów utwardzoną drogą, którą prowadzą cztery szlaki turystyczne (m. in. w kierunku na Krzyżną Górę i Sokolik) i dochodzimy do Husyckich Skał, przy których skręcamy w lewo i podchodzimy w górę czarnym szlakiem prowadzącym na Krzyżną Górę. Po pokonaniu 300 metrów podejścia, dochodzimy do Bukowych Skał, które mijamy i idąc dalej przechodzimy obok Krzyżnej Skały a następnie Zamkowych Skał, tworzących jeden masyw. Kilkanaście metrów dalej położony jest Duży Bliźniak (opadający główną ścianą po przeciwległej stronie) sąsiadujący po prawej z Małym Bliźniakiem a po lewej z Trójzębem. Pod główną ścianę docieramy, obchodząc Małego Bliźniaka od wschodu i schodząc w dół.

Duży Bliźniak tworzy z Małym Bliźniakiem wąski wąwóz widoczny od strony Zamkowych Skał. Główna ściana o wysokości dochodzącej do 25 metrów, znajduje się po przeciwległej stronie wąwozu i jest chowana w lesie. Na granitowej turni znajdziemy 10 wspinaczkowych dróg o trudnościach od III do VI.3+/4, do przejścia których niezbędna jest własna asekuracja.
Wejściówka I (TRAD)
Krótki Kancik III (TRAD)
Lewa Ryska z Wąwozu V (TRAD)
Prawa Ryska z Wąwozu V (TRAD)
Michałowa Czwórka IV+ (TRAD)
Krzysiowa Czwórka IV (TRAD)
Sztuka odchudzania V (TRAD+)
Legenda o Smoku Wawelskim V (TRAD)
Skośna Rysa V+ (1R TRAD)
Wilk Bardzo Zły VI+ (TRAD)
Sekretna Rysa VI.3+/4 (TRAD+)
Świnki Trzy V (TRAD)

58-533, Karpniki

50.864950200000
15.867987600000

Sprawdź co na temat tej atrakcji mówi Google

Zobacz także pozostałe Skały i kamieniołomy

Recenzje użytkowników:

0
Brak głosów